Entry-header image

Odargowo – wyjątkowa wieś o niezwykłej lokalizacji

Wyjechać, by choć na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach i troskach. Znaleźć się z dala od tłumów ludzi, codziennych korków, pogoni za pędzącym życiem, od natłoku spraw. Być w miejscu, w którym czas płynie zupełnie innym torem, a kontakt z naturą pozwala człowiekowi naładować akumulatory i choć na chwilę dać sobie spokój od… wszystkiego. 

***

Tyle i jeszcze więcej może zapewnić nam niezwykle malownicza wieś Odargowo, która choć z nazwy z pewnością nie jest znana, to każdy, kto choć raz do niej przybędzie, będzie z chęcią wracał. Pięknie zaaranżowane domki ekologiczne w nowoczesnej architekturze, zieleń wokół i ogrom możliwości spędzania wolnego czasu, zachęcają do wyboru właśnie tego miejsca na mapie Polski, jako kierunku wymarzonych wakacji. W tej wsi życie nabiera zupełnie innego znaczenia, a upływający czas ma totalnie inny przebieg. Zatrzymać się? Zapomnieć o problemach? Odpocząć od pracy i obowiązków? Spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, samemu ze sobą? Tak, to wszystko właśnie można zyskać, wybierając jakże magiczne, niezwykle malownicze miejsce na mapie naszego kraju. 

Odargowo – między jeziorem Żarnowieckim a Bałtykiem

Odargowo jest to wieś kaszubska położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Krokowa. Jej największym atutem jest to, że położona jest ona między jeziorem Żarnowieckim, a Bałtykiem. Z jednej więc strony totalna cisza i spokój, śpiew ptaków, leżenie na trawie i podziwianie piękna natury, z drugiej zaledwie 5 kilometrów drogi, by znaleźć się nad Morzem Bałtyckim, w pełni korzystając z uroków i atrakcji naszych nadbałtyckich miejscowości. Odargowo znajduje się blisko Jeziora Żarnowieckiego, które posiada odpowiednio dostosowane do potrzeb turystów plaże, możliwość korzystania z kajaków i łódek, naukę pływania na SUP-ie, lekcje windsurfingu czy kosztowania smakowitych potraw tego właśnie terenu. Odargowo, to także wieś położona blisko licznych ścieżek rowerowych, prowadzących, aż na Półwysep Helski czy ścieżek dla spacerowiczów, szczególnie na terenie Rezerwatu Przyrody Zielone. 

Wypoczynek wśród lasów, blisko jeziora i Bałtyku

Niezwykle cenne dla wsi Odargowo jest to, iż miejsce to ma tak znakomitą lokalizację, co sprawia, że jest ono idealne absolutnie dla każdego. Położone wśród  lasów i pól, zapewnia ogrom spokoju i ciszy, na jakiej zależy niewątpliwie większości turystów. Jednocześnie tak bliskie położenie tuż przy morzu, pozwala w kilka chwil znaleźć się wśród pełnego zgiełku i atrakcji miasteczka. To oaza spokoju dla ludzi lubiących w otoczeniu natury czytać książki, słuchać muzyki czy oddawać się błogiemu lenistwu, ale i doskonała baza wypadowa dla turystów lubiących aktywne spędzanie czasu – jazdy rowerami, nordic walking czy po prostu spacerowanie wśród licznych ścieżek czy zabytkowych budynków. 

Idealne miejsce na odpoczynek dla każdego – czyli wakacje w Odargowie

Planując wakacje, z całą pewnością każdy z nas stara się znaleźć takie miejsce, które zapewni nam to wszystko, czego od wypoczynku oczekujemy. Wybierając pięknie zaaranżowany domek w Odargowie o odpowiedniej stylistyce i w danym klimacie, można otrzymać idealną przestrzeń do relaksu, odpoczynku i naładowania baterii. Kiedy przez cały rok ciężko pracujemy, spełniamy się zawodowo, zajmujemy się wychowywaniem dzieci, realizowaniem konkretnych zadań, taki urlop wakacyjny jest taką chwilą, o której marzymy i na jaką czekamy. Dla większości z nas istotne znaczenie ma pięknie zaaranżowana przestrzeń, w jakiej spędzimy te dni, odpowiednia w nim atmosfera, otoczenie czy możliwości, jakie dane miejsce jest w stanie nam zagwarantować. W Odargowie można znaleźć swój kąt na ziemi i jesteśmy przekonani o tym, że kto raz się tutaj znajdzie, będzie chciał wrócić ponownie. Wieczór z książką przy kominku? Poranne śniadanie na tarasie? Gry planszowe z dziećmi na trawie? Wspólne jedzenie posiłków w pięknie zaaranżowanej przestrzeni jadalnianej? 

Jeśli o tym wszystkim właśnie marzysz, to jak najbardziej Odargowo jest punktem na mapie, które jak najbardziej warto odwiedzić.