Entry-header image

Okolica

Pragniesz w ciszy i spokoju odpocząć od codziennych obowiązków, korporacyjnej pracy czy hałasu miasta? Chcesz na moment zatrzymać się w miejscu, w którym czas płynie zupełnie innym torem, a każda minuta jest wyjątkowa? Lubisz aktywnie spędzać czas odkrywając wciąż nowe ścieżki rowerowe lub pokonując pieszo kolejne kilometry w cudownych okolicznościach? A może cenisz sobie kontakt z naturą, bezkres lasów, zapach łąk, ale i bliskość Bałtyku?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, z całą pewnością ta baza w Odargowie jest właśnie przystanią na Twój odpoczynek. I bez względu na to, czy zapragniesz w tym niezwykłym miejscu spędzić letnie wakacje, jesienny urlop czy zimowe święta, tutaj otrzymasz to wszystko, czego tylko pragniesz…

Odargowo to wieś kaszubska w województwie pomorskim, w powiecie puckim, która dzięki swojej jakże korzystnej lokalizacji, jest w stanie sprostać oczekiwaniom i potrzebom najbardziej nawet wymagających turystów

ŚCIEŻKI ROWEROWE I PIESZE

Dla wszystkich pasjonatów dwukołowców czy osób kochających nordic walking wypoczynek w tym miejscu jest w stanie zapewnić ogrom niezwykłych przygód, które można dostosować do tych mniej i bardziej zaawansowanych aktywnie osób.

Najczęściej polecane trasy to:
do rezerwatu przyrody – ok. 11km
dookoła jeziora Żarnowieckiego – ok. 35km
Dębki – Wejherowo – ok. 47km
wokół rezerwatu Bielawa – około 37km

SPŁYW KAJAKOWY

Bardzo dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe rzeką Piaśnicą od Jeziora Żarnowieckiego przez rezerwat ,,Piaśnickie Łąki”, aż do Morza Bałtyckiego. Trasa została tak przygotowana, aby sprawiła ona wiele przyjemności zarówno rodzinom z dziećmi, jak również i zaawansowanym kajakarzom.

BLISKOŚĆ MORZA

Nie ma wątpliwości, iż dużym atutem BALTIKI jest bliskość morza. Z jednej strony nie trzeba więc męczyć się zgiełkiem i hałasem nadmorskich miejscowości, z drugiej mając pełnię ciszy i spokoju, w każdej chwili można wybrać się do miejscowości Dębki nad Bałtykiem, w pełni korzystając z dobrodziejstw tego, co może dać nam Bałtyk. Klimatyczne miejsca, w których można skosztować niezwykle smacznej rybki, park linowy dla dzieci, gokarty, surfcasting dla fanów wędkowania, loty widokowe czy wejście na wieżę widokową Rybaczówka, z której rozpościera się widok na piękną panoramę Dębek.

POBLISKIE LOKALIZACJE

Chcąc obejrzeć okolicę, z pewnością warto zobaczyć charakterystyczne dla niej punkty. Co jest więc warte zwiedzenia?

LATARNIA STILO

Położona jest ona ok. 10 km na wschód od Łeby, będąc bardzo charakterystyczną w swoim wyglądzie budowlą. Ma ona kształt ściętego ostrosłupa, na szesnastokątnej podstawie. Pomalowana jest ona w pasy – czarny, biały i czerwony, dlatego trudno byłoby jej nie rozpoznać. Latarnia Stilo ma 33,4 m. 

WYDMY LUBIATOWSKIE

Choć nie są one tak popularne, jak inne miejsca nad Bałtykiem, to Wydmy Lubiatowskie jak najbardziej warto zobaczyć. Znajdują się one 35 km od Karwieńskich Błot, między Białogórą i Lubiatowem, w powiecie wejherowskim w gminie Choczewo. Zajmują one obszar blisko 300 ha, będąc wydmami ruchomymi, a więc za każdym razem mogą one dostarczyć zupełnie nowych widoków. 

PAŁAC W KROKOWEJ

Nie ma wątpliwości, iż ten obiekt zachwyca każdym detalem i szczegółem w pełni. Nie ma dokładnie podanej daty jego wybudowania, jednak wiemy, iż było to miejsce rodu von Krockow. Początkowo była to średniowieczna siedziba rycerska. W późniejszym czasie rozbudowano ją o ogród włoski, następnie tworząc Wielki Park romantyczno – krajobrazowy, aż do stworzenia w XIX wieku ogrodu naturalistycznego. W chwili obecnej niewiele zostało z samego budynku, jednak niewątpliwie jest to miejsce, które warto odwiedzić i przyjrzeć się mu nieco bliżej.