Entry-header image

Atrakcje w okolicy Odargowo

Wybierając na mapie odpowiedni punkt, każdy z nas stara się znaleźć takie miejsce, które będzie w stanie idealnie wpisać się w klimat wypoczynku. Oczywiście każdy z nas ten wypoczynek rozumie zupełnie inaczej, bowiem dla jednych osób kluczowe znaczenie ma aktywne spędzanie czasu, dla innych totalne i błogie lenistwo.

***

Odargowo to wieś położona w województwie pomorskim, która dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji, jest w stanie zapewnić wszystkim turystom ogrom atrakcji i niezwykłych przygód. W zależności od tego, z kim się na takie wakacje jedzie i jakie są nasze preferencje, tak też planuje się wakacyjny urlop. Zupełnie bowiem inaczej wygląda to w przypadku wyjazdu z małymi dziećmi, inaczej z kolei podczas wypadu z grupą znajomych. Na co więc warto zwrócić uwagę? Co zwiedzić, zobaczyć, gdzie się udać?

Aktywne spędzanie czasu w Odargowie i okolicach

Dla wielu turystów odpoczynek to niekoniecznie leżenie na plaży, oglądanie filmów czy ,,nic nie robienie”. Część z nas chcących odpocząć, wybiera aktywność na różne sposoby. Jeśli w grę wchodzi Odargowo, miejsce to i pobliskie okolice są w stanie zapewnić ogrom niezwykłych atrakcji. 

  • spływ kajakowy rzeką Piaśnicą

Bez wątpienia to cenna i warta wyboru atrakcja turystyczna, która sprawdzi się zarówno wśród amatorów, rodzin z dziećmi, jak również i zaawansowanych kajakarzy. Wszystko pod okiem instruktorów, na najwyższej jakości sprzęcie, w otoczeniu niezwykle malowniczych terenów. 

  • jezioro Żarnowieckie

Dla wszystkich fanów kąpieli i szaleństwa w wodzie, jezioro Żarnowieckie jest pełne atrakcji i zabaw wodnych. Czysta woda, piaszczyste plaże, rejsy łodziami, windsurfing oraz ogromne możliwości dla samych wędkarzy sprawiają, iż każdy znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie.

  • Morze Bałtyckie

Chcąc wybrać Odargowo na swój wypoczynek, nie sposób nie wspomnieć oczywiście  o Morzu Bałtyckim. Wystarczy tylko przejechać 5 kilometrów, czy to na rowerze, samochodem czy pieszo, by znaleźć się w Dębkach, miasteczku nadmorskim, które oferuje szereg aktywnych atrakcji. Może więc park linowy? Jazda gokartami? Wypożyczalnia rowerów? A nade wszystko kąpiele w morzu i pełne szaleństwo na plaży? To wszystko i jeszcze więcej jest w stanie zapewnić nasz nadmorski teren.

  • ścieżki rowerowe i piesze

I oczywiście mówiąc o aktywnościach, na pewno warto również i zwrócić uwagę na szereg licznych ścieżek rowerowych oraz pieszych. Wybór odpowiednich tras rowerowych pozwala wybrać dla każdego coś odpowiedniego. Może więc wyjazd rowerem do rezerwatu przyrody, dookoła Jeziora Żarnowieckiego, z Odargowa do Dębek i dalej do Wejherowa? A może szlakiem dawnej linii kolejowej, a w przypadku dalszej wyprawy, aż na Hel? Możliwości, jakie daje ten teren jest naprawdę bardzo dużo. 

Young cheerful biker couple in woods

Co warto zwiedzić w okolicach Odargowa?

Odargowo położone jest na tak malowniczym terenie, iż dla zwolenników zwiedzania również znajdzie się coś ciekawego. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji tego miejsca jest Diabelski Kamień, który to ma blisko 3,5 metra wysokości oraz 20 metrów obwodu. Na ziemi puckiej i Kaszubach, jest największym głazem narzutowym. W miejscowości Lubkowo, oddalonej o 6 kilometrów, można odwiedzić Zamkową Górę i średniowieczny Gród, który to usytuowany jest nad wschodnim brzegiem Jeziora Żarnowieckiego. Na pewno wartą zobaczenia opcją jest Skansen Zagroda Gburska i Rybacka w miejscowości Nadole, a w Dębkach Rybaczówka, w której znajduje się wieża widokowa ukazująca niezwykle piękną panoramę miasta. 

Morze, jezioro, lasy, ogrom atrakcji, pięknych miejsc, coś dla fanów ciszy i spokoju, jak również i miejsc pełnych możliwości działania. Czy można chcieć czegoś więcej? Wybierając malownicze domki w Odargowie, z dala od zgiełku miasta, ale jednocześnie tak blisko wszystkiego, można postawić na idealne, wymarzone wakacje, zarówno z ukochaną osobą, z dziećmi czy w gronie przyjaciół. W takim miejscu każdy, absolutnie każdy jest w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie.